26/08/2022 0 Komentarze
Na czym polega zabieg termolizy?
Wykorzystanie prądu zmiennego w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej jest popularnym sposobem na radzenie sobie m.in. z niechcianym owłosieniem, martwym naskórkiem czy zmarszczkami. Wśród palety dostępnych u specjalistów zabiegów znajdziecie także termolizę, która przy zastosowaniu napięcia zmiennego umożliwia depilację, zamykanie naczynek oraz usuwanie niektórych nowotworów: nerwowłókniaków i włókniaków miękkich.
Zastosowanie w kosmetyce
Termoliza jest zabiegiem polegającym na usuwaniu zbędnego owłosienia na całym ciele. Wykorzystuje prąd o niskim napięciu do wytworzenia temperatury na tyle wysokiej, by niszczyć cebulki włosowe. Moc przepływającego przez nie prądu, wprowadzanego do mieszka za pomocą igły, jest większa przy grubszych włosach. Tak samo zwiększenie mocy pozwala na skrócenie czasy zabiegu.
Metoda ta szczególnie sprawdza się przy depilacji twarzy - wąsika, włosków na brodzie i linii żuchwy czy monobrwi.
Zamykanie naczynek
Termoliza pozwala także na zamknięcie popękanych naczynek, tzw. pajączków. Przepływający przez nie prąd powoduje koagulację hemoglobiny, a w efekcie ich zamknięcie. W przypadku mniejszych pęknięć, wystarczy jeden zabieg, jednak przy głębszych zmianach zabieg należy powtórzyć po raz kolejny.
I w tym zabiegu wykorzystuje się przewodzącą prąd igłę, jednak termoliza jest zabiegiem bezbolesnym i stosunkowo szybkim.
Jak przygotować się do zabiegu?
Ponieważ termoliza jest szczególnym zabiegiem, w którym zachodzi konieczność przerwania ciągłości skóry oraz wykorzystany jest prąd, ma także swoje ograniczenia. Zabiegu nie powinny poddawać się osoby w ciąży i karmiące piersią, a także chore na: nowotwory, epilepsję, cukrzycę i o słabej krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniami są także wszelkie infekcje w miejscu zabiegu czy mocna opalenizna.
Przed samym zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu lub innych substancji rozrzedzających krew. Należy też zadbać o stan skóry: zrezygnować przed zabiegiem z sauny, peelingu, makijażu kolorowego i opalania, a także przynajmniej przez dobę powstrzymać się przed wysiłkiem fizycznym.
Komentarze
Zostaw komentarz