Urządzenia do mycia i dezynfekcji

Automatyczna myjnia do mycia i dezynfekcji endoskopów giętkich (fiberoskopów).

Urządzenie serii WASH:MASTER ECO produkcji niemieckiej firmy ENDO-TECHNIK może być stosowane do mycia i dezynfekcji elastycznych endoskopów wszystkich producentów, posiada niezbędne certyfikaty jakościowe i medyczne. Myjnia została zaprojektowana tak aby urządzenie było przyjazne dla użytkownika, oszczedne w eksploatacji i zawierała najnowsze rozwiązania techniczne. Myjnia endoskopowa jako jedyne urządzenie w swoim rodzaju umożliwia dezynfekcję w temperaturze otoczenia, oraz jednorazowe lub wielorazowe użycie środka dezynfekującego. W czasie całego procesu prowadzona jest automatyczna, elektroniczna kontrola szczelności i drożności wszystkich kanałów fiberoskopu. Zapobiega to zalaniu wnętrza endoskopu (wysokie koszty naprawy) podczas procesu mycia, dezynfekcji i płukania. Myjnia WASH:MASTER wykrywa również mikronieszczelności w endoskopie, których nie da się wykryć w myjniach posiadających ręczny test szczelności na początku procesu. Urządzenia są ekonomiczne zarówno pod względem zużycia wody jak i środków dezynfekcyjnych. Do dezynfekcji można używać środki różnych producentów posiadające wymagane aktualne atesty.

 

Jest również myjnia na dwa endoskopy DUO-ECO z niezależnym układem streującym i oddzielnymi wannami.

 

- 17 litrowy zbiornik na wodę i płyn dezynfekujący 

- Ciekłokrystaliczny dotykowy wyświetlacz 

- Uzdatniona woda jałowa filtrem mechanicznym 

- Pojemna wanna, w której można umieścić 2 endoskopy

Myjnie półautomatyczne

Półautomatyczna myjnia do mycia i dezynfekcji endoskopów. Oszczędne zastosowanie w pracowniach endoskopowych.

W zestawie znajduje się:

  • wanna z zaworem odprowadzającym grawitacyjnie płyny
  • pokrywa
  • pompa z kompletem drenów do podłączenia endoskopu
  • alternatywnie: wózek lub szafka

Wannę można umieścić na:

  • wózku,
  • szafce,
  • blacie

- Elektryczna pompa płucząca i przedmuchująca kanały endoskopu
- Zespół mechanicznych filtrów uzdatniających wodę i / lub lampa UV
- 15 litrowy zbiornik na płyn dezynfekujący

Myjnie ultradźwiękowe

Technologia ultradźwiękowa

Myjnia Ultradźwiękowa jest używana do mycia powierzchni detali o skomplikowanych kształtach. Energia ultradźwiękowa dociera do trudno dostępnych zakamarków, otworów i szczelin. Proces mycia polega na generowaniu fal wysokiej częstotliwości, wywołujących w kąpieli zjawisko zwane kawitacją. Miliony małych pęcherzyków implodują na powierzchni oczyszczanego przedmiotu i usuwają cząstki zanieczyszczeń (krew, śluz itp.). Mycie ultradźwiękowe zapobiega powstawaniu uszkodzeń mechanicznych detali, zapewniając najwyższą jakość i precyzję mycia. Skutecznością przewyższa tradycyjne, ręczne i natryskowe metody mycia.

Myjnię ultradźwiękową stosuje się do mycia narzędzi fiberoskopowych typu kleszczyki itp.

NIE WOLNO STOSOWAĆ DO MYCIA FIBEROSKOPÓW I ENDOSKOPÓW PROSTYCH
 

Tester szczelności

Leakage Master

Elektroniczny tester szczelności LEAKAGE: MASTER niemieckiej firmy ENDO-TECHNIK jest przystosowany do współpracy z myjnią Wash Master. Tester kontroluje automatycznie szczelność fiberoskopów (wszystkie typy) w trakcie całego procesu mycia i dezynfekcji. W przypadku stwierdzenia nieszczelności przed rozpoczęciem procesu, sygnalizuje ją jednocześnie dźwiękiem i miganiem lampki kontrolnej. W takim wypadku automatycznie wstrzymywane jest rozpoczęcie procesu mycia i dezynfekcji. W przypadku stwierdzenia nieszczelności w trakcie procesu, również rozbrzmiewa sygnał dźwiękowy i miga lampka kontrolna. Jednocześnie wstrzymywany jest automatycznie proces mycia i dezynfekcji, oraz opróżniana wanna w myjni.

Tester może być używany samodzielnie niezależnie od myjni, zastępuje ręczne testery szczelności, jednak w takim wypadku nie ma możliwości pełnej, automatycznej kontroli szczelności w czasie całego procesu.

Drukarka raportów

Przy jej pomocy można uzyskać raport dokumentujący proces dezynfekcji zawierający:

  • datę i godzinę rozpoczęcia procesu
  • datę i godzinę zakończenia procesu,
  • nr seryjny endoskopu,
  • nr urządzenia dezynfekującego,
  • dane osoby wykonującej procedurę,
  • nr pacjenta.

Endodrukarka składa się z:

  • panelu sterującego,
  • stacji dokującej,
  • drukarki etykiet.

Jedna stacja dokująca może współpracować z ośmioma panelami sterującymi, co oznacza możliwość przetwarzania danych nawet z ośmiu myjni.