Wózki do przewożenia endoskopów oraz
pokrowce jednorazowe

Opracowane przez pielęgniarki dla pielęgniarek

Higieniczne pojemniki przykryte folią (czerwona / zielona) służą do bezpiecznego transportowania endoskopów  i akcesoriów endoskopowych w pomieszczeniach oddziału endoskopowego.

 

Wszystkie przygotowane endoskopy i akcesoria są przewożone w ruchomym wózku z wysuwanymi półkami.

 

Pomieszanie sprzętu jest niemożliwe ze względu na ścisłe powiązanie z pokryciem foliowym. Stan każdego urządzenia w wannie jest wyraźnie określony przez foliowy pokrowiec (zielony pokrowiec – sprzęt  gotowy do użycia, czerwony  pokrowiec – sprzęt zanieczyszczony). Jest więc możliwość uniknięcia dalszego niebezpiecznego i niepotrzebnego skażenia endoskopów. Czyste, przygotowane endoskopy mogą być transportowane do pokoju badań bez systemu TRUCK i PORTER, niemniej jednak ze względów higieny i bezpieczeństwa system ten ma coraz większe zastosowanie. Wyroby medyczne powinny być przewożone w miarę możliwości za pomocą wspomnianych systemów, który został stworzony dla zachowania higieny i bezpieczeństwa użytkowników.

 

Nawet w pełni załadowany wózek może być prowadzony z dużą łatwością, wąskie drzwi i korytarze mogą być mijane bez żadnych kłopotów. Ze względów higienicznych wózek powinien być umieszczony w pewnej odległości od osoby badanej. Zaraz po zdjęciu zielonego pokrowca endoskop może być użyty do przeprowadzenia badania. Wanna służy również jako zbiornik na wszelkie płyny zgromadzone we wnętrzu endoskopu po przeprowadzonym badaniu. Endoskopy i akcesoria są w sposób szybki i łatwy umieszczane w wannie.  Przed ich transportem do mycia i dezynfekcji powinny być przykryte czerwona folią, która jasno stwierdza o ich zanieczyszczeniu.

 

Zalety:                                                                                                                             

  • wanny dostosowane są do endoskopów różnych producentów,
  • solidna konstrukcja stalowa, wanna z powlekanego tworzywa sztucznego,
  • wyposażona w 4 kółka o średnicy 150 mm, z czego 2 posiadają blokadę,
  • gwarancja, że endoskop przeznaczony do badania jest zdezynfekowany,
    komfort dla personelu pielęgniarskiego.