Koagulator
Przedstawiamy ofertę jednego z naszych urządzeń medycznych – jest to koagulator. Może być wykorzystywany w różnych dziedzinach medycyny, takich jak dermatologia, medycyna estetyczna, ginekologia, laryngologia, proktologia. Sprawdza się również w kosmetologii (podobnie jak w medycynie estetycznej, natomiast nie są to obszary ze sobą tożsame), gdyż stosowany jest w gabinetach kosmetycznych.
Proces koagulacji – na czym polega?
Za pomocą koagulatora wykonuje się zabiegi, których podstawą działania jest koagulacja. Jest to proces łączenia się ze sobą cząstek, które występują w rozproszonym stanie koloidalnym (czyli w formie tak zwanego zolu, o niejednorodnej strukturze). Poprzez łączenie się w większe struktury (zwane agregatami), przechodzą do stanu nazywanego żelowym, który charakteryzuje się bardziej stabilną i zwartą strukturą.
Koagulacja zachodzi w cząsteczkach pod wpływem działania czynników zewnętrznych, takich jak podwyższona temperatura, promieniowanie jonizujące.
Doskonałym przykładem procesu koagulacji występującym w naturze jest hamowanie krwawienia w miejscu uszkodzenia tkanek. Białko o nazwie fibrynogen zmienia się w fibrynę dzięki enzymowi osocza o nazwie trombina, co prowadzi do zatamowania krwawienia w uszkodzonym miejscu.
Wymuszony proces koagulacji (czyli taki, jaki stosuje się w różnych obszarach medycyny) zachodzi w tkankach skóry poprzez oddziaływanie na skórę prądem zmiennym. Prąd ten emitowany jest przez igłę elektrokoagulacyjną stanowiącą element urządzenia.
Koagulacja w medycynie - przykładowe zastosowania
- W ginekologii: w celu leczenia nadżerek.
- W laryngologii: w celu zamykania naczynek w błonie śluzowej nosa w celu zatrzymania nawracających krwawień.
- W medycynie estetycznej: zamykanie rozszerzonych naczynek na skórze (tzw. pajączków), wypalanie kurzajek i brodawek, usuwanie owłosienia, usuwanie tatuaży.
- W proktologii: leczenie hemoroidów i żylaków odbytu.
Diatermia 970ß jest kompaktowym urządzeniem elektrochirurgicznym małej mocy zaprojektowanym przy użyciu najnowocześniejszych technologii mikroelektronicznych, zapewniające najwyższą jakość pracy i poziom bezpieczeństwa.
Diatermia 970ß została zaprojektowana do przeprowadzania częstych operacji w różnorodnych dziedzinach medycyny takich jak: dermatologia, chirurgia plastyczna, stomatologia, ginekologia, oftalmologia, O.R.L., proktologia, urologia i.t.p.
Przy projektowaniu Diatermii 970ß zostały uwzględnione wszelkie czynniki decydujące o użyciu urządzenia elektrochirurgicznego do zabiegów i operacji.
Diatermia 970ß posiada tryb monopolarny uzyskiwany przez zastosowanie prądu wysokiej częstotliwości przy pomocy elektrody aktywnej i neutralnej oraz tryb bi-polarny uzyskiwany przez zastosowanie szczypiec z izolowaną końcówką.
Pod względem bezpieczeństwa Diatermia 970ß została zaprojektowana tak aby spełniać wymogi europejskich standardów bezpieczeństwa dla urządzeń elektromedycznych ( IEC 601 – 1 ) i szczególne standardy dla urządzeń chirurgicznych wysokiej częstotliwości ( IEC 601 – 2 – 2 ).
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące koagulatora - zachęcamy do skontaktowania się z nami.